Czy kiedykolwiek zastanawiałeś/aś się, dlaczego niektóre materace oferują różne strefy twardości? Jak się okazuje, cała tajemnica tkwi w zapewnieniu idealnego wsparcia dla pleców, a kwestia ta jest niezwykle istotna, jeśli chodzi o efektywny wypoczynek. W dzisiejszym świecie, gdzie styl życia często prowadzi do problemów z kręgosłupem, właściwy materac może być swego rodzaju ratunkiem. Ciekawą opcją są tutaj modele będące w ofercie SleepMed, gdyż posiadają one różne stopnie twardości. A o co dokładnie tu chodzi?

Czym jest twardość oraz jak ją odpowiednio dopasować do swoich potrzeb?

Twardość materaca to jeden z kluczowych parametrów, który wpływa na komfort i jakość snu. Oznacza ona stopień oporu, jaki materac stawia naciskowi ciała, a więc jak bardzo materac „ugina się” pod wpływem ciężaru użytkownika. Należy jednak zaznaczyć, że każdy jest inny, z uwagi na co twardość dobierana jest do użytkownika na podstawie osobistych preferencji, a także wagi. Na rynku dostępne są różne modele materacy, oferujące szeroką gamę twardości, co umożliwia znalezienie idealnego rozwiązania dla każdego, a wśród nich znajdziesz:

 • materace miękkie, oznaczone jako H1 i przeznaczone dla osób ważących poniżej 60 kg,
 • materace średnio twarde, oznaczone jako H2 i przeznaczone dla osób ważących 60-80 kg,
 • materace twarde, oznaczone jako H3 i przeznaczone dla osób ważących 80-100 kg,
 • materace bardzo twarde, oznaczone jako H4 i przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kg.Zapewnienie odpowiedniego wsparcia kręgosłupa – rola różnych stref twardości w utrzymaniu zdrowej postawy ciała

Przeważnie materac posiada jedną twardość, jednak niektóre modele są już w stanie zaoferować dwie różne twardości. Marka SleepMed wychodzi naprzeciw wszelkim oczekiwaniom pod tym kątem – a dlaczego?

Poznaj innowacyjne rozwiązanie marki SleepMed – możliwość regulacji twardości

W przypadku materacy SleepMed mowa jest o co najmniej 4 stopniach twardości, osiągalnych dzięki obecności ruchomej warstwy pianki termoelastycznej. Zaskoczony? Marka SleepMed zdaje sobie sprawę z tego, jak istotny jest wypoczynek w komfortowych warunkach, a także czym może grozić nieodpowiednio dopasowany materac. Teraz z pewnością zastanawiasz się, jak to możliwe. Otóż każda pianka wewnątrz materaca ma swój kolor, co umożliwia łatwe konfigurowanie warstw w celu uzyskania pożądanej twardości. Oznacza to, że układ:

 • beżowa – zielona – biała zapewnia średnią twardość materaca,
 • beżowa – biała – zielona gwarantuje idealne podparcie dla osób cięższych oraz tych z problemami kręgosłupa,
 • zielona – biała – beżowa cechuje się bardzo wysoką sprężystością,
 • biała – zielona – beżowa zapewnia najtwardszą wersję i jest polecana osobom ciężkim.

SleepMed ma również modele dla osób o najwyższych wymaganiach. Oprócz ruchomej warstwy pianki termoelastycznej posiadają także odpinany top, co zapewnia aż 6 stopni twardości! Dzięki temu każdy może dostosować materac do swoich indywidualnych preferencji oraz wagi, ciesząc się komfortem i odpowiednim wsparciem kręgosłupa.

Odkryj 7 stref twardości w materacu SleepMed!

Z pewnością zauważyłeś, że wiele produktów deklaruje 7 stref twardości – jednak na czym one konkretnie polegają? Otóż koncepcja ta zapewnia różnorodne stopnie twardości w różnych obszarach materaca. Dzięki temu gwarantuje właściwe wsparcie ciała podczas snu, co jest szczególnie ważne dla osób zmagających się z różnego rodzaju problemami z kręgosłupem. Materace SleepMed ze statusem wyrobu medycznego, wyposażone w tę technologię, oferują stabilne podparcie zarówno dla obszarów o małym, jak i dużym nacisku na powierzchnię. Oznacza to, że podział na poszczególne strefy wygląda następująco:

 • głowa i szyja – zazwyczaj bardziej miękka, żeby zapewnić komfortowe ułożenie głowy,
 • barki i ramiona – trochę twardsza niż obszary dla głowy i szyi, zapewniająca odpowiednie wsparcie dla tych obszarów,
 • kręgosłup piersiowy – zaprojektowana tak, aby utrzymać kręgosłup w naturalnej i jednocześnie złagodzić ból pleców,
 • odcinek krzyżowy – często bardziej miękki, dostosowujący się do naturalnej krzywizny dolnej części pleców i krzyża,
 • miednica – zapewnia właściwe wsparcie dla utrzymania równowagi ciała,
 • uda i nogi – zazwyczaj twardsza, aby zapewnić wsparcie dla dolnych części ciała,
 • stopy – zwykle bardziej miękka, ponieważ nie wymagają takiego samego stopnia wsparcia co inne obszary ciała.

Czym jeszcze wyróżnia się materac SleepMed?

Nie da się zaprzeczyć – materac SleepMed to innowacyjne podłoże do spania, które z pewnością zapewni Ci odpowiedni komfort w czasie wypoczynku. Oczywiście wynika to z jak najlepszego dopasowania podłoża do spania od aktualnych potrzeb i preferencji użytkownika, jednak warto zaznaczyć, że taki materac posiada również inne technologie, w tym:

 • technologie Airforce opowiadająca za maksymalny przepływ powietrza wewnątrz wypełnienia,
 • pianka termoelastyczna, która jest w stanie idealnie dopasować się do użytkownika, co gwarantuje najlepsze wsparcie ciała,
 • sprężyny kieszeniowe typu Multi odpowiadające za wysoką elastyczność punktową,
 • unikalne pokrowce Merced i Probiotex, które gwarantują komfortowy wypoczynek w higienicznych warunkach!

Co ciekawe – materac SleepMed posiada status wyrobu medycznego oraz certyfikat jakości AEH. Oznacza to, że stanowi opcję dla każdego, niezależnie od tego czy zmaga się z alergiami, czy też np. z dolegliwościami ze strony kręgosłupa.

Różne strefy twardości to prawdziwa rewolucja w dziedzinie zdrowego snu. Dzięki nim ciało otrzymuje wsparcie, które precyzyjnie dopasowuje się do jego potrzeb, co przekłada się na lepszą postawę i mniej problemów z kręgosłupem. Wybierając materac, który dba o zdrowie kręgosłupa, inwestujesz w lepsze samopoczucie i jakość życia. Niech sen stanie się regenerującą podróżą do zdrowia, dzięki której każdego ranka będziesz budzić się pełni energii i wolni od bólu.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.