Sen to magiczny czas regeneracji, w którym ciało i umysł odpoczywają, przygotowując się na kolejny dzień pełen wyzwań czy też przyjemności. Jednak, aby był on naprawdę efektywny, potrzebujesz nie tylko spokojnego otoczenia, ale również odpowiedniego podparcia dla swojego ciała. To właśnie tutaj wkraczają materace SleepMed! Nie tylko zapewniają wyjątkowy komfort, ale także wspierając naturalny cykl snu. A w jaki sposób? Dowiedz się więcej o fazach snu oraz technologiach stosowanych w materacach SleepMed!

Zdrowy sen – jak przebiegają jego poszczególne fazy?

Zdrowy sen to nie tylko czas spędzony w łóżku, ale przede wszystkim harmonijna podróż przez różnorodne etapy, które składają się na kompleksowy proces regeneracji organizmu. Poszczególne fazy snu nie tylko różnią się intensywnością, ale także pełnią różnorodne funkcje, kluczowe dla zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Faza NREM to pierwsza część nocnego wypoczynku, obejmująca trzy stadia. Na początku snu, w stadium zasypiania, ciało stopniowo zwalnia tempo, a aktywność mózgu spada. Następnie przechodzisz do fazy snu lekkiego, gdzie organizm relaksuje się, ale jest wciąż w stanie reagować na bodźce zewnętrzne. To w tym stadium zaczyna regeneracja fizyczna, naprawiająca uszkodzone tkanki. Natomiast sen głęboki, czyli trzecie stadium fazy NREM, to czas najgłębszego relaksu. Aktywność mózgu jest minimalna, a ciało przechodzi w stan głębokiego odpoczynku. W tym czasie dochodzi do odbudowy mięśni, wzrostu oraz regeneracji komórek. To również okres, w którym następuje konsolidacja pamięci oraz przetwarzanie informacji. Faza NREM przechodzi w fazę REM. Stanowi ona czas intensywnego snu, charakteryzujący się szybkimi ruchami gałek ocznych oraz aktywnością mózgu zbliżoną do tej w stanie czuwania. Pomimo zewnętrznie spokojnego wyglądu, wewnętrznie mózg pracuje na pełnych obrotach. To właśnie w fazie REM przetwarzane są emocje, a także pojawiają się sny. Warto zaznaczyć, że jest ona niezwykle istotna dla kreatywności!Cykl zdrowego snu na komfortowym materace SleepMed, czyli jak przeplatają się fazy REM i NREM?

Co wpływa na zdrowy sen?

Istnieje wiele czynników, które mogą wpłynąć na jakość nocnego wypoczynku, a to przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Przede wszystkim istotne jest odpowiednie otoczenie do snu. Cicha i ciemna sypialnia sprzyja głębokiemu odpoczynkowi, dlatego warto zadbać o zasłonięte i nieprzepuszczające światła rolety lub zasłony, a także w miarę możliwości wyeliminować hałas. Zwróć także uwagę na regularny harmonogram snu, gdyż zachowanie stałych godzin chodzenia spać i wstawania pomaga w ustabilizowaniu wewnętrznego zegara biologicznego. Sprzyja to efektywnemu wypoczynkowi, którzy przekłada się na lepsze samopoczucie w ciągu dnia. Ponadto:

  • unikaj kofeiny i alkoholu w godzinach wieczornych,
  • spożywaj lekkostrawną kolację na ok. 3 godziny przed położeniem się do łóżka,
  • zadbaj o regularną aktywność fizyczną z wykluczeniem intensywnych treningów w godzinach wieczornych,
  • stwórz relaksująca rutynę przed snem,
  • zrezygnuj z długich drzemek w ciągu dnia, a zwłaszcza w godzinach popołudniowych.

Zadbaj o zdrowy sen i zainwestuj w wysokiej jakości materace SleepMed!

Oczywiście wszystkie wyżej wymienione kwestie w znaczący sposób wpływają na jakość Twojego snu. Jednak na uwadze musisz mieć przede wszystkim komfortowe łóżko, a najlepiej takie, które składa się z odpowiednio dopasowanego do Ciebie podłoża do spania. Idealnie sprawdzą się tutaj materace SleepMed. Wynika to z faktu, iż zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej jakości wypoczynku oraz kompleksowej opieki nad Twoim ciałem podczas snu. Oznacza to, że posiadają one status wyrobu medycznego, a także certyfikat jakości AEH. Jednak warto też podkreślić obecność licznych technologii oraz rozwiązań, które w korzystny sposób wpływają na Twój sen. A o czym tutaj mowa?

Materace SleepMed a technologia Airforce

W przeciwieństwie do tradycyjnych metod umożliwiających poprawienie cyrkulacji powietrza, technologia Airforce nie tylko poprawia, ale wręcz maksymalizuje obieg powietrza wewnątrz wypełnienia. Wszystko to dzięki specjalnej wielostrefowej technologii nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. W praktyce oznacza to, że ciepło i wilgoć generowane przez organizm podczas snu są kierowane do otwartych komór, czyli jam wewnątrz materaca. Gdy użytkownik porusza się w nocy, naturalne ruchy ciała przemieszczają to ciepłe powietrze na zewnątrz, zastępując je świeżym. Wszystkie materace SleepMed wykorzystują tę zaawansowaną technologię, gdyż nacięcia powstały zarówno w nowoczesnej piance FlexiFoam, jak i w wysokoelastycznej piance VPPHR, która stanowi podstawę ich wypełnienia.

Materace SleepMed a możliwość zmiany twardości

Marka SleepMed stworzyła materace z możliwością regulacji twardości, zapewniając tym samym maksymalny komfort dla użytkownika. W praktyce oznacza to, że wewnątrz każdego produktu znajduje się ruchoma warstwa pianki termoelastycznej, którą można łatwo wyciągnąć i dostosować do własnych preferencji. Pozwala ona na stworzenie aż 4 stopni twardości! Jeśli to dla Ciebie za mało to nie martw się – w ofercie są również inne modele. Oprócz ruchomej pianki termoelastycznej zostały one wyposażone w odpinany top. Dzięki temu połączeniu zyskujesz aż 6 stopni twardości i masz możliwość dopasowania materaca do aktualnych potrzeb, a także preferencji.

Materace SleepMed a wyjątkowe pokrowce

SleepMed zapewnia komfortowe i higieniczne warunki pod każdym kątem! Oznacza to, że przy wyborze idealnego dla siebie modelu warto dodatkowo zwrócić uwagę na rodzaj pokrowca. Znajdziesz tutaj dwie opcje, a pierwsza z nich jest pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D. Stanowi innowacyjne rozwiązanie, a wszystko to dzięki zastosowaniu technologii aktywnych probiotyków w apreturze Purotex®. Pozwala to zmniejszyć ilość alergenów roztoczy kurzu domowego na powierzchni materaca o aż 93,7%, co zapewnia świeże i czyste środowisko snu. Drugą opcją jest natomiast pokrowiec Merced z taśmą 3D, znany z niezwykłej miękkości, którą zawdzięcza specjalnej apreturze zmiękczającej (hydrophilic softener). Oprócz tego, jego powierzchnia wyposażona jest w specjalne perforacje, które nie tylko dodają elegancji, ale również zapewniają odczuwalny efekt masażu.

Prawidłowy cykl snu, w którym naprzemiennie występują fazy REM i NREM, jest niezbędny dla zachowania zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Materace SleepMed, zapewniając odpowiednie wsparcie dla każdego użytkownika, sprzyjają temu, abyś mógł osiągnąć pełen cykl snu każdej nocy. Dzięki temu rano obudzisz się wypoczęty i gotowy na nowe wyzwania! Inwestując w materace SleepMed, inwestujesz w swój zdrowy sen.

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.