Bez wątpienia decyzja odnośnie podłoża od spania ma ogromny wpływ na jakość Twojego wypoczynku, a tym samym zdrowie czy samopoczucie. Jednak przy jego wyborze nie zapominaj o uwzględnieniu trwałości! W końcu to dzięki niej będzie mógł zachować pierwotne właściwości, co powoli mu służyć Ci przez lata. Świetną opcją są materace SleepMed, które wyróżniają się na rynku poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii oraz wysokiej jakości materiałów. A jak wpływają one na trwałość?

Co wpływa na trwałość materaca?

Trwałość materaca cechuje się zdolnością do zachowania właściwości użytkowych, a także strukturalnych przez długi czas. Jest to istotny czynnik, który ma wpływ na to, przez jaki czas podłoże do spania będzie gwarantować komfortowy sen. Co sprawia, że materace SleepMed są wyjątkowo trwałe?

  • unikanie nadmiernego obciążania – skakanie po materacu, jedzenie i picie w łóżku oraz nadmierne obciążanie dodatkowymi przedmiotami mogą prowadzić do szybszego zużycia materaca,
  • regularna konserwacja – obracanie materaca co kilka miesięcy, stosowanie ochraniacza na materac oraz regularne odkurzanie pomagają utrzymać jego higienę i integralność strukturalną, co przedłuża jego żywotność,
  • wysokiej jakości materiały – podstawą trwałości materaca są użyte materiały. Materace SleepMed wykorzystują najlepsze dostępne pianki, takie jak termoelastyczne VitaRest® i Celsius-Waterlily®, które są odporne na odkształcenia i zachowują swoje właściwości przez długi czas,
  • częstotliwość użytkowania – materace używane codziennie zużywają się szybciej niż te używane sporadycznie, np. w pokoju gościnnym,
  • zaawansowane technologie – technologie, takie jak Airforce, zapewniają doskonałą wentylację, skutecznie odprowadzając wilgoć i ciepło. Chronią one materac przed pleśnią i bakteriami, co znacząco wpływa na jego trwałość.Długotrwała trwałość – jak materace SleepMed zachowują swoje właściwości zdrowotne przez wiele lat?

Trwałość materaca jest uzależniona od licznych czynników. Odpowiednia pielęgnacja i inwestycja w wysokiej jakości produkt, taki jak materac SleepMed, zapewni komfortowy sen przez wiele lat.

Materace SleepMed – dlaczego są trwałe?

Materace SleepMed to synonim trwałości, a także wysokiej jakości, dzięki czemu są doskonałym wyborem dla osób ceniących długotrwały komfort. Ich wyjątkowa trwałość wynika z połączenia nowoczesnych technologii, najlepszych materiałów oraz precyzyjnego wykonania. A oto 5 kwestii, które mają znaczenie w przypadku materacy SleepMed!

Po pierwsze – możliwość zmiany twardości

Materace SleepMed wyróżniają się możliwością modyfikacji twardości, co znacznie przedłuża ich żywotność. Dzięki zastosowaniu ruchomej warstwy pianki termoelastycznej użytkownik może dostosować podłoże do spania do swoich aktualnych potrzeb, co zapobiega szybszemu zużyciu się materiału. Dzięki niej powstają 4 stopnie twardości, a w modelach wykorzystujących dodatkowo odpinany top – aż 6 stopni twardości! Takie rozwiązanie wiąże się z wydłużeniem okresu użytkowania materaca bez utraty jego właściwości podtrzymujących i komfortu.

Po drugie – technologia Airforce

Technologia Airforce to innowacyjne rozwiązanie zastosowane w materacach SleepMed, które odpowiada za wentylację wypełnienia. Dzięki specjalnym nacięciom pionowym i poziomym w piankach umożliwia stworzenie „kratkę wentylacyjną”, zapewniającą maksymalny przepływ powietrza. Oznacza to, że ciepło oraz wilgoć są skutecznie odprowadzane, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci, a tym samym przedłuża trwałość podłoża do spania, chroniąc go przed rozwojem m.in. pleśni.

Po trzecie – unikalne pokrowce

Unikalne pokrowce stosowane w materacach SleepMed również przyczyniają się do ich trwałości. Modele takie jak pokrowiec Merced z taśmą 3D czy pokrowiec Probiotex z tkaniną Tencel i taśmą 3D zapewniają nie tylko ochronę przed alergenami, ale także są łatwe w utrzymaniu czystości. Możliwość ich prania w domowych warunkach oraz w 60 stopniach Celsjusza pozwala na utrzymanie materaca w higienicznym stanie przez długie lata.

Po czwarte – wysokiej jakości wypełnienie

Wypełnienie materacy SleepMed wykonane jest z najwyższej jakości materiałów, takich jak pianka termoelastyczna VitaRest® i Celsius-Waterlily®. Te zaawansowane technologicznie pianki cechują się dużą trwałością, a także odpornością na odkształcenia. Dzięki temu podłoże do spania przez wiele lat zachowuje swoje właściwości, zapewniając komfortowy sen. Wynika to z faktu, iż dzięki niej jest on w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów użytkownika.

Po piąte – najwyższa jakość

Materace SleepMed jako produkty ze statusem wyrobu medycznego spełniają najwyższe standardy jakości, co potwierdza certyfikat jakości AEH. Oznacza to, że zostały one dokładnie przetestowane pod kątem 4 kluczowych parametrów, do których zalicza się ergonomia, higiena, klimat i trwałość. Co więcej – każdy etap produkcji jest dokładnie kontrolowany, co gwarantuje, że końcowy produkt jest nie tylko komfortowy, ale również wyjątkowo trwały.

Nie ma co ukrywać – materace SleepMed to synonim trwałości i niezawodności. Wynika to z zastosowania nowoczesnych technologii, takich jak pianka termoelastyczna czy technologia Airforce. Jednak nie ma co ukrywać, są to produkty wykonane z myślą o komfortowym wypoczynku przez lata, dlatego będą najlepszą opcją do sypialni każdego!

wyrób medycznyMaterace SleepMed są przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.