O poranku na ulicy mijamy uśmiechniętego człowieka, który z niesamowitą energią idzie przed siebie. Wielu z nas się pewnie zastanawia – jak to w ogóle możliwe. Jak się okazuje, wystarczy tylko zmienić swoją poranną rutynę i postawić na kilka czynności, które mogą dodać nam energii czy wprawić w dobry humor. A co się do nich zalicza?

Pobudka

Wielu z nas nie chce się zbyt szybko podnosić z wygodnego łóżka i opuszczać materac lateksowy. Jednak na wszystkie rytuały trzeba mieć czas, zatem ciągłe korzystanie z opcji drzemka nie wchodzi w grę. Warto wstawać od razu po pierwszym dzwonku, a jeśli potrzebujemy kilku minut więcej – to ustawiać budzik szybciej.

Szklanka wody

Poranne rytuały, o które każdy powinien zadbaćPo całej nocy nasz organizm jest odwodniony. Nic zatem dziwnego, że przy naszym łóżku obowiązkowo powinna znajdować się szklanka wody. Wpływa ona pozytywnie na pracę jelit i filtrowanie nerek. Jeśli nie lubimy samej wody, to można dodać cytryny, imbiru czy miodu.

Ćwiczenia

Każdego ranka warto poświęcić 15-20 minut na poranne rozciąganie lub gimnastykę. Może to być joga, szybki spacer czy nasz ulubiony zestaw ćwiczeń. Pozwoli to na rozbudzenie ciała oraz wydzielanie hormonów szczęścia.

Zimny prysznic

Niezależnie od tego, czy spociliśmy się przy ćwiczeniach, czy nie, warto poświęcać na chłodny prysznic. Wielu osobom wydaje się to dziwne, jednak to najlepszy sposób, aby szybko dodać sobie energii i rozbudzić się. Wszystko z uwagi na fakt, iż zimna woda przyspiesza krążenie krwi.

Muzyka

Wiele osób twierdzi, że założenie słuchawek i włączenie ulubionej muzyki pozwala odciąć się od świata zewnętrznego, dodaje energii i wprawia w dobry humor. Zatem, czemu by nie wykorzystać tego o poranku, np., przy ćwiczeniach lub przygotowywaniu śniadania?

Śniadanie

Według licznych badań, śniadanie ma znaczący wpływ na lepszą koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się czy rozwój intelektualny. Ponadto stanowi źródło energii o poranku! Dlatego w trosce o ciało i umysł – nie zapominajmy o nim!

Dzień można zacząć na wiele sposobów – dobrych i złych. Wymienione wyżej czynności mogą stać się porannym rytuałem każdego z nas, zapewniając dobry humor i rewelacyjne samopoczucie każdego dnia!

Przeczytaj także: