Nocny wypoczynek ma ogromny wpływ na samopoczucie przez cały następny dzień oraz wiąże się z poziomem motywacji i chęci do pracy. Każdy chce być możliwie jak najbardziej efektywny, ale nie zawsze jest to takie proste – szczególnie wtedy, gdy warunki w sypialni nie sprzyjają. Odpowiedni materac może mieć ogromny wpływ na odczuwany poziom komfortu. Jego dobór jest szczególnie ważny wtedy, gdy między śpiącymi razem partnerami występuje spora różnica wagowa.

Nie musisz decydować się na dwa różne materace

Wydawać by się mogło, że nie ma szans, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom dwóch osób na raz. Faktycznie, nie jest to łatwe zadanie – staje się jeszcze trudniejsze w sytuacji, gdy mamy do czynienia z parą o różnicy wagowej. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to niemożliwe. Wcale nie musicie decydować się na dwa osobne materace, które są bardzo niepraktyczne i negatywnie wpływają na komfort wspólnego snu. Obecne technologie pozwalają na stworzenie podłoża dopasowującego się do wagi i kształtu ciała każdego użytkownika. Nie przenoszą naprężeń, dzięki czemu zmiana pozycji partnera lub wcześniejsze wstawanie jest niemal nieodczuwalne. Wykorzystanie odpowiednich pianek lub sprężyn sprawia, że ciało nie zapada się, a coraz częściej spotykane produkty o dwóch twardościach są wprost stworzone dla osób niezdecydowanych. Dzięki nim partnerzy mogą wypróbować obie strony i zadecydować, która zapewnia lepszy stopień komfortu.

Materace termoelastyczne – najlepszy wybór dla par o różnicy wagowej

Materace dla pary o różnicy wagowej - wybierz odpowiedni model!Jak większość osób dobrze wie, materac wybiera się głównie ze względu na wagę oraz indywidualne preferencje osoby zainteresowanej. Sprawa jednak bardzo się komplikuje w sytuacji, w której użytkowników jest dwóch, a ich masa ciała oraz potrzeby diametralnie się od siebie różnią. Pianka termoelastyczna jest w takiej sytuacji najlepszym wyborem – reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa każdej osoby. Produkty wykonane z tego materiału są stworzone w taki sposób, aby dopasowywały się do pozycji snu, ale nie ulegały stałym odkształceniom. Modele oferowane przez markę Hilding Anders są dodatkowo objęte piętnastoletnią gwarancją dotyczącą między innymi nieprawidłowej pracy wyrobu. Hilding Salsa to propozycja o dosyć wysokim stopniu twardości – jest określana jako H3, czyli przeznaczona dla osób o wadze powyżej 80 kg. Poza pianką termoelastyczną, w swoim wnętrzu ma również piankę FlexiFoam, która sprawia, że wyrób jest elastyczny i plastyczny. Nieco lżejsi użytkownicy, o mniejszej różnicy wagowej mogą się zdecydować na model Hilding Rumba o średniej twardości. Oba modele zostały wyróżnione certyfikatem jakości AEH i Oeko-Tex standard 100, a ponadto uzyskały status wyrobu medycznego. Opinie ekspertów potwierdzają, że są to wyroby higieniczne i ergonomiczne, a przede wszystkim warte swojej ceny.

Niesamowicie komfortowe połączenie materiałów

Pianka wysokoelastyczna to materiał, który odgrywa bardzo istotną rolę jeśli chodzi o materace dla pary o różnicy wagowej. Ale co w przypadku, gdy połączy się ją z innymi piankami o świetnych właściwościach? Powstanie wyrób taki, jak na przykład Hilding Boogie, w którego wnętrzu znajduje się jeszcze pianka FloFom, która przyjemnie chłodzi oraz lateks o wysokiej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Produkt ten został dodatkowo podzielony na siedem zróżnicowanych stref twardości, które zapewniają indywidualne podparcie każdej części ciała, które jest wprost proporcjonalne do wywieranych nacisków.

Jeśli między Tobą, a Twoim partnerem występuje spora różnica w wadze, nie rezygnujcie ze spania na jednym materacu. Wybór któregoś z powyższych modeli sprawi, że wspólne noce i poranki będą udanym czasem, a nie takim, który prowadzi do nieprzyjemnego bólu kręgosłupa.