Dobranie właściwego materaca wcale nie musi być trudne. Nie trzeba być naukowcem lub ekspertem od oznaczeń, żeby zorientować się, jaki materac jest dla Ciebie stworzony. Marka Hilding projektując model Salsa postawiła na uniwersalność i zachowanie najwyższej jakości.

Ten model materaca został stworzony dla tych, którzy cenią sobie uczucie komfortu. Wyobraź sobie delikatne uczucie otulenia wraz z odprężeniem mięśni, które następuje po tym, gdy położysz się na materacu. Dzięki technologii zastosowanej w tym modelu, to wszystko jest w zasięgu ręki. Należy on do kategorii materaców piankowych. Ta rodzina produktów charakteryzuje się występowaniem wewnątrz co najmniej jednej warstwy pianki. Przez zastosowane materiały, materace piankowe są wysoce-elastyczne, odporne na odkształcenia oraz lekkie. Ta ostatnia cecha sprawia, że są bardzo łatwe w pielęgnacji oraz transporcie.

Hilding Salsa - piankowy, prozdrowotnyWewnątrz wkładu znajdują się dwa rodzaje pianek. Pierwszą z nich jest pianka typu Flexifoam. Charakteryzuje się ona wysokim poziomem twardości oraz odpowiednim wyprofilowaniem. Jest gwarancją odpowiedniego ułożenia ciała użytkownika. Skutecznie przeciwdziała napięciu mięśniowemu — szczególnie przy kręgosłupie. Pianka ta, dzięki swojej wysokiej sztywności, nie zapada się podczas użytkowania. Zbudowana została w otwartokomórkowej strukturze, co gwarantuje prawidłową wentylację materaca. Dzięki temu zapobiega nadmiernej nadpotliwości. Sprawia to, że materac jest szczególnie polecany osobom wrażliwym na alergeny.

Innowacyjna technologia, która została zastosowana w tym materacu pozwoliła na podzielenie go na siedem odrębnych i różniących się od siebie stref twardości. Każda z tych stref charakteryzuje się innymi właściwościami, dzięki którym najbardziej optymalnie wpłyną na poziom regeneracji i rozluźnienia mięśni w trakcie, gdy Ty będziesz korzystał z głębokiego i niezakłóconego snu. Czy męczył Cię do tej pory ból w okolicach karku lub kręgosłupa? To właśnie dzięki zastosowaniu odpowiedniego profilowania i stref twardości w tym modelu, po zakupie materaca możesz o nich zapomnieć. Strefy wyprofilowania materaca sprawią, że niezależnie od pozycji, w jakiej podczas wypoczynku się znajdziesz, Twoje ciało będzie przez cały czas idealnie podparte. Dzięki tej technologii materac jest dobrym wyborem dla par, w tym dla tych o dużej różnicy wagowej.

To, co charakteryzuje materac Salsa marki Hilding są jego cechy wspomagające Twoje zdrowie, a co więcej jest klasyfikowany jako wyrób medyczny klasy I. Jest to główne zadanie zastosowanego w nim wkładu z wysokoelastycznej pianki Visco. Cechuje się ona odpornością na zagniecenia i wyjątkową trwałością. Co najważniejsze, jest ona termoelastyczna. Oznacza to, że reaguje na temperaturę Twojego ciała podczas snu, czego rezultatem jest doskonałe dopasowanie się do Twojej anatomicznej budowy. W pewnym sensie może skojarzyć się to z uczuciem otulenia. Wkład z pianką Visco, doskonale spisze się podczas chłodniejszych nocy. Dzięki termoelastyczności, zniweluje ona uczucie ucisku, a także zadowalająco poprawi przepływ krwi. To gwarancja pewności tego, że obudzisz się wypoczęty oraz zrelaksowany.

Do modelu Salsa marka Hilding proponuje dwa rodzaje pokrowców do wyboru. Pierwszy z nich, Tencel, to naturalny pokrowiec o cechach antyalergicznych. Wykonano go z innowacyjnych włókien wiskozy, które nie wywołują podrażnień i zapobiegają rozwojowi szkodliwych mikroorganizmów. Doskonale kontroluje on poziom wilgotności wkładu i absorbuje ją także bezpośrednio z ciała użytkownika. Drugim pokrowcem jest Velvet, który cechuje się

przyjemną delikatnością. Wyposażony został w nowoczesną technologię Purotex, która bazuje na naturalnych probiotykach zwalczających wszelkiego rodzaju alergeny.