Marka Hilding w specjalny sposób pragnie zadbać o zdrowie i bezpieczny rozwój najmłodszych. Właśnie dlatego stworzyła model Safety Smyk. Jest on następcą poprzedniego modelu Baby Safe. Nowa konstrukcja materaca jeszcze bardziej poprawi komfort i bezpieczeństwo Twojego maluszka. Jego unikalną cechą są uniesione o 2 centymetry boki w stosunku do środka materaca. Naturalnie nadaje to kształt łódeczki. Jest to gwarancja bezpiecznego snu dla dziecka, który pozbawiony jest ryzyka stykania się ciała z pozostałymi częściami łóżka. Całkowicie eliminuje też prawdopodobieństwo wypadnięcia dziecka przez krzywiznę materaca (w przypadku użycia poza łóżeczkiem). Dzięki temu nie musisz martwić się, że coś mu się stanie, gdy Ty nie będziesz patrzeć. Co więcej, model Safety Smyk marki Hilding doskonale sprawdzi się także jako przewijak. Jest to niebywale cenne rozwiązanie w małych pokojach dziecięcych lub podczas odbywania podróży.

Wkład materaca został wypełniony super nowoczesną pianką Velvet Touch. Została ona specjalnie zaprojektowana i wyprodukowana wyłącznie dla marki Hilding. Pianka Velvet Touch jest wyjątkowo sprężysta, a także zapewnia zachowanie optymalnej twardości materaca, co jest niezwykle istotne dla zdrowego rozwoju postury dziecka. Dzięki nowoczesnej technologii zastosowanej przez inżynierów marki Hilding, zapewni ona wysoki poziom odczuwanego komfortu snu.

Hilding Safety Smyk - bezpieczny dla dzieckaMaterac Safety Smyk marki Hilding został wzbogacony o specjalne nacięcia, wykonane wewnątrz jego wkładu. Wspomagają one prawidłową wentylację. Dzięki temu zostaje zachowany odpowiedni poziom higieny snu, co z kolei jest kluczem dla prawidłowej regeneracji i wzrostu dziecka. Optymalna wentylacja wspiera zdrowie środowiska snu. Ma pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ zapobiega rozwojowi środowisk mikroorganizmów , które są szkodliwe dla małego dziecka. Skuteczna redukcja występowania wilgoci i wspomnianych mikroorganizmów (takich jak pleśń, roztocza, kurz) to pewność, że od pierwszych dni życia Twojego dziecka będzie ono bezpieczne od szkodliwych alergenów.

Marka Hilding została w tym modelu wyróżniona niezwykle istotną pozytywną opinią, którą wystawił Instytut Matki i Dziecka (nr Op-4870, ważną do 31.07.2022 r.), co znaczy, że jest on doskonale przystosowany do tego, by odpowiednio służyć maluszkom. Materac Safety Smyk został więc uznany za spełniająca wszelkie niezwykle rygorystyczne standardy higieny, a także wszelkie normy bezpieczeństwa, mające zapewnić zdrowy i spokojny sen dziecka.

Safety Smyk jest materacem o średnim poziomie twardości . Można go także używać obustronnie. Regularne obracanie materaca (rekomendowane raz na pół roku) jest kluczowe do zachowania wysokiego poziomu higieny snu — tak istotnej w przypadku dzieci.

Aby jeszcze lepiej zadbać o komfort i rozwój dziecka, marka Hilding do modelu Safety Smyk dołącza wyjątkowy pokrowiec Lotus. Jest on specjalnie przeznaczony dla najmłodszych użytkowników. Posiada ciekawe wzornictwo, mogące zainteresować dziecko. Co najważniejsze, wykazuje on właściwości antyalergiczne, a podczas jego produkcji nie zostały użyte żadne szkodliwe substancje. Jest odporny na przemakanie, substancje oleiste i łatwy do wyczyszczenia.

Model Safety Smyk został objęty przez markę Hilding pięcioletnią gwarancją.