Sen ma wpływ na cały nasz organizm. Wysypiając się, dbamy o swoją odporność i swoje zdrowie. Aby zapewnić sobie efektywny wypoczynek nocny, powinniśmy zainwestować w wygodny materac do łóżka 90×190 cm. Dobry materac sprawi, że każdego ranka będziemy wypoczęci i w pełni sił!

Materac do łóżka – jakie technologie sprawdzą się najlepiej?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy do łóżka 90×190. Jakie technologie gwarantują zdrowy, jakościowy sen?

Pierwszą propozycją są materace kieszeniowe. To solidne, wytrzymałe materace, których głównym elementem budowy są sprężyny kieszeniowe. Każda z nich jest umieszczona w osobnej kieszonce, co oznacza, że pracują osobno, niezależnie od siebie. Co za tym idzie, powierzchnia materaca nie faluje, ale ugina się tylko w miejscu nacisku. Przykładem materaca kieszeniowego jest materac Hilding Fandango. Dzięki zastosowaniu sprężyn o różnej twardości producent stworzył 7 zróżnicowanych stref, które odpowiadają potrzebom poszczególnych partii ciała. Ponadto w materacu znajdziemy warstwę filcu, zwiększającą wytrzymałość materaca oraz matę kokosową, zapewniającą twardość, a jednocześnie elastyczność i sprężystość podłoża do spania.

Drugim rodzajem materacy do łóżka 90×190 cm są materace multipocket, które również składają się z wytrzymałych kieszeni i stalowych sprężyn. Jest ich więcej, ponieważ mają mniejszą średnicę. To sprawia, że materac jeszcze lepiej dopasowuje się do naszej pozycji podczas snu. Takim materacem jest np. materac Hilding Flamenco. Sprężyny otaczają dwa rodzaje pianek: pianka lateksowa o wysokiej sprężystości, odbojności i wytrzymałości oraz pianka wysokoelastyczna, niezwykle odporna na odkształcenia.

Dobrym wyborem będą również piankowe materace do łóżka, np. materac Hilding Breakdance. Jest zbudowany z dwóch pianek Flexifoam o różnym stopniu twardości. Z jednej strony miększa, a z drugiej twardsza pianka, pozwala dopasować podłoże do indywidualnych potrzeb użytkownika. Warto również zaznaczyć, że odwracanie materaca wydłuża jego trwałość!

Hilding Anders - materace do spania Nowoczesnym modelem materacy piankowych są materace z pianki termoelastycznej, np. Hilding Salsa. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała, zapewniając idealne podparcie. W tym materacu znajduje się również pianka poliuretanowa, nadająca materacowi wyjątkową elastyczność i plastyczność.
Warte uwagi są też materace wysokoelastyczne, np. Hilding Conga. To materac o 7 strefach twardości, zapewniających równomierne rozłożenie ciężaru ciała i komfortowe podparcie dla kręgosłupa.

Jaki materac do łóżka wybrać? Decyzja nie jest prosta. Materac piankowy 90×190 sprawdzi się w przypadku osób, które oczekują wysokiej jakości snu, ale też szukają bardziej ekonomicznego rozwiązania. Materace kieszeniowe i multipocket są droższe, jednak nie zapominajmy – jest to inwestycja w nasze zdrowie.

Jaki rozmiar materaca do łóżka zapewni spokojny sen?

Rozmiar materaca ma duże znaczenie dla komfortu naszego snu. Jaki rozmiar materaca do łóżka wybrać, aby dobrze się wysypiać?

Materac 90×190 to doskonały wybór dla nastolatka oraz śpiącej w pojedynkę osoby dorosłej. Jest to standardowa szerokość materaca jednoosobowego. Jeżeli mamy niewielką sypialnię, taka szerokość podłoża do spania będzie optymalnym wyborem. Łóżko nie zajmie dużo miejsca, a my będziemy mogli porządnie się wyspać i zrelaksować.

Co sprawia, że materace do łóżka pozwalają lepiej się wyspać?

Wybór odpowiedniego rodzaju i rozmiaru materaca to nie jedyne kwestie, które decydują o jakości naszego snu. Co jeszcze sprawia, że materace do łóżka 90×190 pozwalają lepiej się wyspać?

Z pewnością jest to odpowiednia twardość materaca. Producenci stosują zazwyczaj czterostopniową skalę twardości materacy: od H1 do H4. H1 oznacza materace miękkie, dla dzieci i osób do 60 kg. H2 oznacza materace średnio miękkie, przeznaczone dla osób ważących od 50 do 80 kg. Symbol H3 wskazuje na materace średnio twarde, dla osób o wadze od 80 do 100 kg. Z kolei materace H4 to materace twarde, dla użytkowników ważących powyżej 100 kg. Wybór twardości materaca zależy zatem głównie od naszej wagi, jednak może się zdarzyć, że osoba szczupła będzie preferować spanie na twardszym podłożu. Dlatego zwracajmy uwagę również na nasze upodobania!

Ponadto dobry sen zagwarantują nam materace 90×190 wysokiej jakości. Są wygodniejsze i – trwalsze. Wybierając materace marki Hilding, nie musimy obawiać się o ich wytrzymałość. Producent Hilding to jeden z najbardziej cenionych producentów materacy w Polsce, którego produkty nie zawiodą naszych oczekiwań.