Hilding Massage to innowacyjny materac piankowy, stworzony na bazie wysokiej jakości antyalergicznych komponentów. Spanie na nim to nie tylko komfortowe odczucia, ale i wymierne właściwości prozdrowotne. Zobacz, czym marka Hilding wyróżnia się na tle konkurencji.

Materac piankowy Hilding Massage – charakterystyka

Budowa. Materace piankowe Hilding Massage zbudowane są z dwóch rodzajów pianki. Warstwa pierwsza to pianka termoelastyczna, która dopasowuje się do kształtu ciała pod wpływem jego ciepłoty. Jeśli potraktujemy tę warstwę jako wierzchnią, już po dwóch tygodniach spania na materacu Hilding Massage wymościmy sobie ciepłe (pianka termoelastyczna delikatnie dogrzewa ciało od spodu) i przytulne gniazdko.

Druga warstwa to pianka wysokoelastyczna reagująca na nacisk w sposób punktowy. Materac dopasowuje się do ciała pod wpływem jego nacisku i wraca do pierwotnego kształtu, gdy tylko pozostaje pusty. Pianka termoelastyczna, w przeciwieństwie do wysokoelastycznej, nie zapamiętuje kształtu ciała, można uznać ją za uniwersalną, bo nadaje się dla więcej niż jednego użytkownika.

Twardość. Materac piankowy Hilding Massage oznaczony jest symbolem twardości H2. Tę twardość określa się jako średnią. Na takim materacu najlepiej wyśpią się osoby, których waga nie przekracza 80 kg. Trzeba jednak pamiętać, że twardość materaca jest odczuciem bardzo subiektywnym, w dużym stopniu zależy od indywidualnych preferencji. Nie można więc wykluczać, że Hilding Massage będzie wygodny dla osoby, która waży tylko 60 kg, jak i tej, która zbliża się do 100 kg. Dużym ułatwieniem przy doborze twardości materaca jest możliwość odwrócenia go. Hilding Massage jest materacem dwustronnym, to użytkownik decyduje, która strona zapewnia mu większą wygodę.

7 stref twardości. Nacięcia na obu warstwach pianki materaca pozwalają na wyodrębnienie siedmiu stref twardości. To dzięki nim materac jeszcze lepiej dopasowuje się do krzywizny ciała i zapewnia lepsze podparcie w miejscach największego nacisku.

Co warto wiedzieć przed zakupem materaca piankowegoPokrowiec. Dwie warstwy pianki zamknięte są w pokrowcu uszytym z tkaniny z dodatkiem lycry. Dzięki niej pokrowiec jest miękki i przyjemny w dotyku. Tłoczony wzór to nie tylko ozdoba, ale też sposób na delikatne masowanie ciała w czasie snu. Pokrowiec można zdjąć z materaca i uprać w temperaturze nieprzekraczającej 60°C.

Właściwości antyalergiczne. Zarówno pianka na materac, jak i pokrowiec zostały wyprodukowane na bazie komponentów niezawierających czynników alergizujących. Marka Hilding, producent materaca Hilding Massage, dołożyła wszelkich starań, by model ten był w pełni bezpieczny dla osób, które borykają się z różnorakimi alergiami.

Gwarancja. Materace Hilding Massage objęte są piętnastoletnią gwarancją. Tak długi jej okres jest najlepszym dowodem na wysoką jakość produktu.

W jakich rozmiarach produkowane są materace Hilding Massage?

Materace Hilding Massage produkowane są w wielu popularnych rozmiarach tak, by każdy mógł wybrać materac idealny dla siebie. Za uniwersalny można uznać materac piankowy 140×200 Hilding Massage. Można potraktować go jako szeroki materac na łóżko jednoosobowe lub wąski materac na łóżko dwuosobowe.

Jaki rozmiar materaca piankowego Hilding Massage będzie najlepszy dla jednej osoby? Najmniejszy materac Hilding Massage oferowany jest w rozmiarze 90×200. To typowy materac jednoosobowy, najlepiej wyśpią się na nim osoby szczupłe, bo jest dość wąski. Lepszym wyborem będzie materac 120×200, który sprawdzi się także w przypadku osoby nieco tęższej lub wspomniany materac do łóżka 140×200.

Jaki materac piankowy dla par? Parom poleca się materace w rozmiarach 160×200 i 180×200. To rozmiary, które zapewnią komfort snu i wygodę dwóm osobom. Dodatkowo warto podkreślić, że materace piankowe nie przenoszą drgań, więc gdy jedna osoba się poruszy, np. zmieni pozycję w czasie snu, druga tego nie poczuje. To niewątpliwa zaleta i argument przemawiający za wybraniem materaca Hilding Massage na łóżko dwuosobowe.

Jakie są zalety spania na materacu piankowym Hilding Massage?

Hilding Massage to materac, który zapewnia dużą wygodę w czasie snu i choćby dlatego warto wybrać go do swojej sypialni. Zarówno pianka termoelastyczna, jak i wysokoelastyczna, ułatwiają dogłębne rozluźnienie mięśni, pozbycie się napięcia mięśniowego szczególnie w okolicy karku i barków, co z kolei przekłada się na jakość snu. A im głębszy sen, tym lepsza regeneracja w jego trakcie. W efekcie pobudka oznacza przypływ energii i chęć do pracy przez cały dzień. Warto pomyśleć o zmianie materaca, jeśli przy spaniu na dotychczasowym budzimy się z bólem głowy i sztywnością karku.

Materac Hilding Massage jest materacem antyalergicznym, więc spanie na nim ułatwia oddychanie, także osobom, które nie mają problemów o charakterze alergicznym.

Osoby, które często marzną w nocy, między innymi przez problemy z krążeniem, na pewno docenią możliwość spania na warstwie termoelastycznej, która dogrzewa ciało i ułatwia przepływ krwi. To oznacza koniec nocnego marznięcia.