Urządzając swoją sypialnię, najważniejszym elementem zawsze jest materac. Rozważasz zakup materaca piankowego? Dowiedz się, jakiego rodzaju modele są dostępne i jak spośród nich wybrać ten, który najlepiej sprawdzi się w Twoim miejscu do spania. 

Materace piankowe – jakie mamy do wyboru

Decydując się na materac z wkładem piankowym, możemy mieć pewność, że znajdziemy model odpowiedni dla nas i naszych najbliższych. Produkty tego rodzaju mają tak różnorodne właściwości, że bez problemu dostosują się one do nawet najbardziej wymagających użytkowników. Materace piankowe możemy podzielić ze względu na rodzaj użytego wypełnienia. Do tych najczęściej wybieranych należą materace termoelastyczne, materace wysokoelastyczne oraz materace lateksowe. Pierwsze z nich reagują na temperaturę ciała użytkownika, dzięki czemu potrafią doskonale dopasować się do krzywizn ciała, przy tym prawidłowo podpierają kręgosłup. Drugie z nich wykonane z pianki wysokoelastycznej HR, posiadają otwartokomórkową strukturę, która oferuje bardzo dobre właściwości wentylacyjne. Dobrym wyborem są także materace lateksowe, które zostały wykonane z mleczka kauczukowego, Są one trwałe, elastyczne i odporne na odkształcenia. Ponadto będą bezpieczne dla alergików.

Dobrze dobrany materac do potrzeb

Zakup nowego materaca - postaw na materac piankowyZakup materaca często może być trudnym wyborem dla osób, które nigdy wcześniej nie stawały przed takim zadaniem. Dlatego przed kupnem warto sprawdzić, na co zwrócić uwagę, aby materac spełniał nasze potrzeby i oczekiwania. Zawsze powinniśmy w pierwszej kolejności zacząć od wyboru wkładu materaca, następnie należy ustalić twardość produktu. Dopasowywana jest ona na podstawie wagi użytkownika. Dlatego jeśli ważysz do 60 kg materac miękki powinien być dla Ciebie odpowiedni, dla osoby od 80 kg sprawdzi się materac średni, a dla osób powyżej 80 kg materac twardy. Jednak warto pamiętać, że kwestie indywidualnych preferencji są tutaj także ważne. Kolejnym ważnym aspektem jest rozmiar materaca. Dla jednej osoby materace piankowe 100×200 cm lub 90×200 cm są już odpowiednim rozmiarem, natomiast dla dwóch osób zaleca się branie pod uwagę modeli zaczynających się od rozmiaru 160×200 cm i wzwyż.

W kogo sypialni sprawdzą się materace piankowe? 

Produkty z wypełnieniem piankowym sprawdzą się zarówno dla młodzieży, seniorów, jak i par czy singli. Często mają one status wyrobu medycznego, który gwarantuje innowacyjne właściwości zapewniające bezpieczeństwo dla osób schorowanych. Są także dobrym rozwiązaniem dla użytkowników aktywnych, ponieważ wiele z rodzajów pianek przyspiesza regenerację mięśni. Większość z nich posiada długoletnie gwarancje, dające pewność, że produkt będzie nam służył przez wiele lat.

Wiedząc już, na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca i jakie rodzaje materacy piankowych mamy do wyboru, możemy udać się do salonu stacjonarnego lub zamówić materac przez Internet. Warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na zakup podłoża do spania, ponieważ dobrej jakości wypoczynek w dużej mierze przekłada się na jakość naszego życia w ciągu dnia.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/