Materac to nieodłączny element życia każdego człowieka. Średnio dorosła osoba przesypia ⅓ doby, co stanowi aż osiem godzin w jednej pozycji. Warto zatem wybrać odpowiednio dobrany materac, który umożliwia komfortowy i efektywny sen. Jest to ważne zwłaszcza zaraz po urodzeniu oraz w czasie dorastania, kiedy to kręgosłup się dopiero kształtuje. Idealną propozycją będą materace dziecięce od Hilding Anders.

Czym są materace dziecięce? 

Materace do spania dostępne na współczesnym rynku są różne. W ofercie Hilding Anders można znaleźć wiele materacy, które idealnie sprawdzą się u osób starszych, schorowanych czy alergików. Jednak to nie wszystko, ponieważ firma ta dba również o najmłodszych, czyli dzieci i nastolatków. Specjalnie z myślą o nich zostały opracowane materace dziecięce, które posiadają liczne cechy wspomagające prawidłowy rozwój pociechy. Przede wszystkim w odpowiedni sposób stabilizują kręgosłup, dzięki czemu może on się kształtować w fizjologiczny sposób. Zapobiega to powstawaniu np. wad postawy lub w przyszłości schorzeń. Dodatkowo materace dziecięce tworzone są z materiałów antyalergicznych, które dbają o higienę środowiska podłoża do spania – odpowiednią wentylację, brak szkodliwych mikroorganizmów oraz wywołującego alergię kurzu. Najczęściej tego rodzaju materace posiadają również wodoodporny (dla niemowląt) oraz odporny na ścieranie (dla nastolatków) pokrowiec. Jednak większość cech materacy dziecięcych wynika z indywidualnych właściwości.

Dlaczego warto wybrać materace dziecięce? 

Materace dziecięce - poznaj najważniejsze zalety! W ofercie lokalnych sklepów znajduje się aż wiele różnych materacy specjalnie dedykowanych dzieciom. Każdy z nich wyróżnia się innymi cechami oraz zaletami, przez co może zachęcić do zakupu. Czym zatem charakteryzują się poszczególne materace?

  • Hilding Dobranocka – materac dla niemowląt o średniej twardości. Odznacza się wysoką elastycznością i plastycznością, a ponadto obie jego strony są przystosowane do użytkowania,
  • Hilding Kołysanka – materac dla niemowląt odznaczający się wysoką twardością. W swoim składzie posiada dodatkowo matę kokosową zwiększającą jego właściwości antyalergiczne oraz można go użytkować po obu stronach,
  • Hilding Safety Smyk – materac dla niemowląt o średniej twardości. Posiada właściwości antyalergiczne oraz antybakteryjne, jednocześnie odznaczą się wysoką odpornością na odkształcenia. Sam materac posiada podwyższone boki, które uniemożliwiają samodzielne opuszczenie materaca przez dziecko w czasie snu,
  • Hilding Breakdance – materac dla nastolatków o dwóch twardościach. Cechuje się idealnym odparowaniem do ciała oraz odpowiednią miękkością. Obie jego strony są przeznaczone do użytkowania, a ich regularna zmiana zwiększa wentylację wkładu oraz jego trwałość,
  • Hilding Funky – materac dla nastolatków o dwóch twardościach. Obie strony materaca są przystosowane do użytkowania oraz idealnie sprawdza się na stelażach z możliwością regulacji. Wkład cechuje się wyjątkową elastycznością i plastycznością.

Każdy materac odpowiednio dba o kręgosłup dziecka. Dodatkowo materace dla niemowląt posiadają pozytywną Opinię Instytutu Matki I Dziecka, a także idealnie sprawdzą się nie tylko jako podłoże do spania, ale i zabawy!

Zdrowy i przede wszystkim komfortowy sen w dużej mierze zależy od wybranego podłoża. Zarówno dla noworodka, jak i nastolatka ważne jest odpowiednie podparcie kręgosłupa, który w dalszym ciągu się rozwija. Z uwagi na to materace dziecięce są niezwykle ważne i powinny znaleźć się w pokoju dziecka.