Narodziny dziecka to wielkie wydarzenie dla rodziców. Rozpoczyna się przygotowywanie  pokoiku – malowanie, zakup mebelków, zabawek czy ubranek. Jednak nie wolno zapominać o materacyku, który zadba o dopiero co kształtujący się kręgosłup pociechy. Jakie cechy powinien mieć idealny materac dla noworodka oraz gdzie można go zakupić?

Cechy materaca dla noworodka

Rodzice często decydują się w pierwszych miesiącach życia dziecka, na spanie w łóżku razem z maluchem. Z tego powodu zamiast do łóżeczka, kładą noworodka w swojej sypialni. Okazuje się, że jest to błąd, który w przyszłości skutkować może nieprawidłowym rozwojem kręgosłupa, powodując wady postawy. Materac rodziców nie jest dostosowany do delikatnego ciała oraz kręgosłupa dziecka, dlatego warto kupić osobny materacyk, który wyróżniać się będzie:

  • Materace dla noworodków w ofercie Senna Materaceodpowiednią twardością – dla malucha będzie to średnio twardy model, zapewniający prawidłowe podparcie w czasie snu oraz zabawy. Ta twardość umożliwia łatwe zmienianie pozycji oraz obracanie się na boki,
  • antyalergicznością – wykonanie z materiałów niezbierających kurzu oraz uniemożliwiających rozwój grzybów czy bakterii pozwala dziecku odpoczywać w higienicznych warunkach.

Każdy materac dla noworodka powinien cechować się również sprężystością i trwałością. Warto zwrócić uwagę także na zdejmowany pokrowiec, który będziemy mogli bez problemu wyprać – przy maluchach jest to szczególnie przydatne. Zakup takiego materaca pozwala na bezpieczny rozwój dziecka.

Senna Materace jako dystrybutor materacy Hilding Anders

Materacyki dla niemowląt znaleźć można w polskiej formie Senna Materace. Zajmuje się ona dystrybucją najlepszych pod względem jakości materacy, takich jak chociażby materace Hilding, ustalając przy tym atrakcyjną dla klienta cenę. Senna Materace dba o odpowiednią jakość snu, która pozwoli na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Świadomość tego faktu oraz doświadczenie w tej branży pozwala na udzielanie profesjonalnych porad klientom oraz pomaga przy wyborze chociażby materacyka dla niemowlęcia. Na stronie sennamaterace.pl oraz w sklepach stacjonarnych znaleźć można modele takie jak Hilding Dobranocka, Hilding Safety Smyk czy Hilding Kołysanka. Firma Senna Materace gwarantuje darmową dostawę na terenie całego kraju, a dodatkowo 30 dni na zwrot wybranego materaca.

Powitanie na świecie swojego dziecka to wspaniałe wydarzenie. Warto pamiętać, że dla zdrowia oraz wygodny, pociecha powinna mieć swój materac, który będzie dostosowany do delikatnego organizmu. Gwarancją jakości materaca jest nie tylko renomowana marka materacy Hilding, ale także zakup w Senna Materace.